1O8A0863Dziś w kilku zdaniach chciałam napisać o tym, jak przygotować się do sesji rodzinnej plenerowej. Już we wcześniejszym wpisie pisałam o tym, jak przygotować się do sesji w domu (klik) , teraz przyszła kolej na plener.
Oczywiście rady są ogólne – dopasujcie je do pory roku 😉
Latem – zwiewne sukienki, długie, białe, w stylu boho, jesienią swetry, kamizelki czy kurtki jeansowe, a zimą jeszcze cieplejsze wersje, ponieważ unikam zdjęć w kurtkach.

1O8A1035

Jak się ubrać?

Najlepiej sprawdzają się stroje proste, gładkie, bez napisów czy logo. Wzory są ok, ale używamy ich ostrożnie. Co to oznacza? Dla przykładu ubieramy dwójkę dzieci w ten sam wzór, bądź mama z córką mają bluzki w te same paski, kropki… Możecie postawić na jakiś akcent kolorystyczny, nie musi być „nudno”. Doradzam w razie wątpliwości zerknąć na coś niezastąpionego nie tylko tu: paletę barw (koło barw). Wystarczy w wyszukiwarce wpisać tą frazę i pojawi Wam się koło z przeróżnymi kolorami. Kolory położone naprzeciw siebie dobrze się razem komponują (są dopełniające), możemy wybrać też kolory obok siebie (pokrewne). W zasadzie można stosować koło na różne sposoby, mam nadzieję, że plastycy wybaczą mi takie robocze sformułowania 😉

Co do rodzaju ubrań, u kobiet przepięknie prezentują się zwiewne (mogą być długie) spódnice i sukienki.
Jeśli będzie to sesja z udziałem maleństwa karmionego piersią, polecam pomyśleć o czymś rozpinanym, aby swobodnie nakarmić bobasa 🙂

1O8A10471O8A12651O8A1049

Moi klienci mają też u mnie „dodatkową usługę”. Tzn. wybieram spośród rzeczy, uzupełniam też garderobą do sesji, a nierzadko zdarza mi się doradzać Wam na podstawie zdjęć od Was. Ubierzcie się swobodnie, niech będą to ubrania, w których dobrze się czujecie.

Co jest jeszcze ważne przy sesjach? Wasze nastawienie! Jeżeli Wy się cieszycie na tą sesję, to i zdjęcia będą piękne! Nie ma czym się denerwować. Zresztą, zerknijcie na opinie moich klientów – przy mnie naprawdę nie ma czym się stresować. Zerknijcie na posty gości na moim FB – klik . Warto dodać, że Wasze nastawienie często ma duży wpływ na Wasze dzieci. One są doskonałymi barometrami i od razu wyczuwają Wasze nastroje. Jednocześnie muszę powiedzieć, że mam przeogromne szczęście jeśli chodzi o moich klientów, bo dzieci mają wspaniałe! Powiem Wam, że to cudowne i naprawdę budujące widzieć tylu świadomych rodziców!


1O8A12541O8A12331O8A1249

Więc jeśli jeszcze się wahasz czy chcesz taką sesję – nie zwlekaj, Twoje dziecko nigdy nie będzie miało drugi raz 2 tygodni, 8 miesięcy czy 3 lat. Czas pędzi nieubłaganie. Mój synek skończy za chwilę 2 lata. Przecież tyle co się urodził! A moja córka ma już prawie 7! Ja się pytam kiedy?
Uwielbia brać album i przyglądać się kadrom, gdy była małym brzdącem.

1O8A08241O8A07961O8A10731O8A11971O8A06801O8A05871O8A07401O8A07621O8A09201O8A1006

Jeszcze uwaga dotycząca sesji plenerowych: po każdej sesji sprawdźcie proszę dokładnie siebie i dzieci pod kątem kleszczy. Niestety mogą być wszędzie, środki odstraszające nie każdy uznaje lub toleruje, więc jeśli takowych używacie, zabierzecie je ze sobą. Choć sprawdzenie po sesji i tak doradzam.

p.s. każde polubienie, komentarz, czy to na FB (tutaj)  czy IG (tutaj) jest dla mnie bardzo ważny, dlatego będzie mi miło, jeśli zostawicie po sobie ślad. A tym, którzy to robią na bieżąco – bardzo dziękuję! Właśnie dzięki Waszym polubieniom i komentarzom mimo kiepskich zasięgów dodaję wciąż zdjęcia. Czasem już nie mam sił na te algorytmy, ale mimo wszystko mam nadzieję, że jednak zdjęcia do Was trafią 🙂

A jeśli szukacie fotografa, Zerknijcie do zakładki Poznajmy się i napiszcie do mnie.

Chętnie wyślę ofertę i odpowiem na Wasze pytania <3