1O8A90291O8A9013
Pomysł na grudzień 🏠

Dziś chciałam Wam polecić książkę na Święta. 🎄

Wprawdzie sporo innych czeka na polecenie, ale pomyślałam sobie, że to idealny czas, bo książki, które polecam, dobrze zacząć czytać 1. grudnia (na każdy dzień jedno krótkie opowiadanie).

Szczególnie Wam polecam książkę z wydawnictwa Zakamarki , która była ich pozycją na zeszłe Święta. Bardzo nam przypadła do gustu.

„Jak ratowaliśmy Wigilię” to książka, która była ich propozycją w zeszłym roku.

W klasie Tima codziennie jedna osoba ma zrywać kartkę z kalendarza i w ten sposób odliczają czas do Wigilii. Tim bardzo chce zerwać kartkę z Wigilią. Dzieci wierzą, że jeśli kartka z Wigilią zaginie, Świąt nie będzie. I właśnie… Tim ma zerwać kartkę z innym dniem, jest zły, bo tak mu zależało… I z tej złości ukradkiem zrywa kartkę z 24.12. Wie, że to nie była dobra decyzja… Ale nie wie, co zrobić…

Przez kolejne dni czytamy o przygotowaniach przed Świętami, o tym jak różne rodziny różnie podchodzą do Świąt. O tym, że nie każdy je obchodzi.

Myślę też, że to ciekawe wyjście do rozmowy z dziećmi. Co zrobić wtedy, gdy mamy problem, albo chcemy naprawić swój błąd.

1O8A90261O8A9007 1

W tym roku kolejna ich książka to „zagadka złodzieja Świąt”. Na tej samej zasadzie – 24 opowiadania na każdy dzień grudnia aż do Wigilii. Zamówiłam w przedsprzedaży( tutaj-> klik ), bo u nas detektywistyczne klimaty dosyć często się przewijają. Sama jestem ciekawa jaka będzie. Powiem Wam, że to jest fajny pomysł na takie spokojne przygotowywanie się na Święta i oczekiwanie. Mamy z tej serii jeszcze “Kosmiczne Święta” – też polecamy.
Córka ją wybrała. Choć na początku nie byłam przekonana, to śmiałam się razem z nią, czytając przygody Kosmy. Książka opowiadająca o przyjaźni i o tym, że czasem znajdujemy ją w miejscu, w którym byśmy się nie spodziewali.

1O8A90351O8A90571O8A90461O8A90451O8A9043

Uwielbiam robić dzieciom kalendarze adwentowe. Ale jeśli nie masz na to czasu – równie fajnym pomysłem będzie codzienna czytanka dla dziecka ❤🌿

Co myślicie o takim pomyśle na grudzień? Podzielcie się swoimi zwyczajami w tym czasie.

A dla młodszych dzieci polecam książeczkę z serii “Przesuń paluszkiem”. Twarde karty, do tego przesuwane elementy, które bardzo lubią małe dzieci.
Myślałam, że oddam już książeczkę dalej, ale dzieci chciały zostawić 😉

Szczególnie lubię te strony z zapalaniem lampek na choice. Myślę, że świetna pozycja dla najmłodszych.

Z tej serii mieliśmy kilka książeczek, ale ta chyba najbardziej przypadła mi do gustu.

Pamiętajcie, że polecajki książkowe dla dzieci znajdziecie na moim Instagramie ->  tutaj
Czasem pojawi się coś na stories, a czasem jako post.

1O8A89801O8A89811O8A89921O8A89851O8A89911O8A89631O8A8967